Třetí krok explikace.

24. dubna 2013 v 8:13[23.04.2013, 17:31]
Pro peklo jich mám,
všecky kolem sebe - dej,
jim, Králu, nebe!

Parafrází na slováckou notu se ihned stručně dostanu do slováckých Nedakonic, kam jsem osobně v rámci řádných kurátorských příprav dojel předvčírem o pár minut zpožděným vlakem a vystoupil pod naprosto modrou oblohou na betonový perón. Bylo po ranní půl deváté.


Celá budova nedakonického nádraží je prázdná, v prvním patře 2 prázdné byty, půdorys celého prázdného přízemí ještě představím, před prázdným nádražím na stranu přesně jižní obrovská prázdná pláň vysypaná makadamem vhodná například k případným instalacím.
Kolos nádražní budovy jsem si dvakrát obešel a z přístupných míst a úhlů vyfotil, nazítří z těchto pohlednic poslepoval další rozesílací mailovou pozvánku.


Se základními venkovními proporcemi místa případné výstavy jsem tedy byl seznámen zakrátko, v obdobném kalupu času tříčtvrtěhodiny vymezené mi lhůty na vizitu místa do odjezdu nejbližšího osobního vlaku nazpátek jsem především nakukoval přes dvě zaprášená okna dovnitř čekárny, vyhlédnuté, určené mnou, bez jakéhokoli předchozí zkušenosti s místem samým.
Chtěl jsem napsat, že na základě pouhé intuice, ale včera, při prohlížení fotografií pořízených o den předtím, jsem si uvědomil, že někdy snad v roce čtyřiaosmdesátém, za vyhřátého slunného podzimního odpoledne, jsem si vevnitř u pultíku pokladny vystrčené do prostoru čekárny zde někdy před půl pátou kupoval jízdenku.
Pak jel směrem k Přerovu ve společnosti báječně vilné dívky Světlany, jež si ke mně tenkrát nenadále přisedla na prosluněnou lavičku na nedakonickém perónu - a jež už skoro čtvrtstoletí mrtvá jest.


Základní popisem místa případné výstavy na dílčí Wittgensteinovo téma jsem již snad vnější okolnosti ilustroval dostatečně, nyní už jen přiložím základní informaci o prostorové dispozici samotné nedakonické čekárny, uvnitř níž by se napřesrok mělo všechno mnou míněné odbýt.

Ej, šavluju se
teda sám, proti všeckým
jeden ostávám.


K dispozici výstavě je tedy k využití nejméně 36,8 metrů čtverečních případného prostoru uvnitř čekárny, když celková plocha všech místností v přízemí nádražní budovy v Nedakonicích obnáší více nežli 100 čtverečních metrů naděje.

Jak jen z průběžného zájmu mnou oslovovaných sleduji a trpce hodnotím, nemohu než zbilancovat, že sotva hned tu první místnůstku kýmsi nabídnuté artefakty napřesrok zaplní, Slovácko není, holt, Metropole Praha, tady se nepíší Dějiny, třebaže zrovna těmi Nedakonicemi, a ne metropolitní Prahou, projíždívával tenkrát ten až hodně později významný a slavný Wittgenstein.

Sám přec nezhynu,
v smrti své budu dva - mi
shora pomáhá..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama